Životy a kostým

Základní počet životů bojovníka je 2.

 • Ten získá každý, kdo splní základní kostýmovou povinnost a základní požadavky na výzbroj (viz níže). Kdo si k hodnocení kostýmu nepřinese své zbraně, nebude hodnocen.
 • Za vzhled kostýmu můžete získat maximálně 2 životy navíc.
 • Kolik životů  dostanete, záleží pouze na vůli a estetickém cítění schvalovačů, nebudou s vámi o svém rozhodnutí diskutovat ani poslouchat vaše námitky. V lepším případě Vám poradí co do příště vylepšit a čeho se vyvarovat při výrobě.
 • Velitelé stran mají 5 životů.
 • V závažných případech nedostatků vašeho kostýmu či výzbroje se vám může stát, že obdržíte pouze 1 život a bude vám odepřena možnost zisku dalších bonusů. Ve fatálních případech, kdy půjde o zjevnou absenci kostýmu nebo o jednoznačné nedodržení kostýmové tématiky akce (upíři, ninjové, démoni aj.), nebudete do bitvy vůbec vpuštěni.
 • Organizátoři mohou v naprosto extrémních případech požadovat odložení, popřípadě zahalení libovolné části vašeho „kostýmu“, která je z tématických nebo morálních důvodů nevhodná. Pokud požadavkům nevyhovíte, nebude váš kostým schválen a vy nebudete vpuštěni do hry. Toto opatření je namířeno proti těm, kteří si myslí, že symboly nedemokratických režimů, rozkládající se mrtvá zvířata, zohavené dětské panenky potřené krví, metalové mikiny a jiné hnusy jsou to, co na akci patří.

Základní kostýmová povinnost pro získání alespoň dvou životů:

 • Na kostýmu nejsou viditelné žádné prvky moderního oblečení a doplňků. Pozor na svetry či mikiny, vykukující zpod vašich svršků. Jako kalhoty nejsou vhodné tepláky, maskáče, rifle či kapsáče. Máte-li jen moderní obuv, volte nerušivé barvy (hnědá, černá) a použijte omotávky z látky, kůže či kožešin. Když moderní obuv, tak s pevnými kotníky, tj. pohorky, kanady atd. Rukavice vítáme ( Vaše prsty vám za ně velmi poděkují), ale opět prosíme o nerušivé barvy (černá, hnědá). U těch černých pracovních prosím zamalujte ty žluté linky. Šály, šátky (arafatky, sárongy apod.) čepice či klapky na uši nechte doma. Místo nich pořiďte kapuce, čapky, batwaty nebo přilbice. Prostý kožený opasek s nenápadnou sponou stačí. Žádné highfantasy a metalové výmysly. Svetr ani pohorky nevadí, ale nesmí to rušit kostým.
 • Kostým samotný není vyroben z moderních materiálů nebo materiálů v ostrých, svítivých barvách. Vhodné nejsou ani lesknoucí se či třpytkové látky. Vyvarujte se látek se vzorem (kytičkované apod.). Nejlepší je nevzorovaná, hrubě tkaná látka v základních barvách, žádné fialovo růžové variace.  Pokud nejste přirozeně nadaný všeuměl a MacGyver, který nás na místě přesvědčí že jeho práce je skvělá a dokonalá bez ohledu na materiál,  radši se při výrobě vyhněte použití  jekoru, koženky, lina, umělých kožešin, koberce. Dotrhaná trička, kalhoty či mikiny, šusťákové a umělé látky nechte doma rovnou, to nejsou součásti kostýmu na kterých byste si měli zakládat. Mnohem lepšího výsledku  ( a ve finále s vyšší životností a užitností) dosáhnete použitím kůže, přírodních kožešin, přírodní nebo přírodně vypadající látky a samozřejmě kovovými součástmi zbroje.
 • Kostým musí odpovídat tématu akce a vámi zvolené straně, tak, jak je to uvedeno v kapitole STRANY.  Vyvarujte se veškeré moderní symboliky. Z kostýmu musí být také jasně patrné, ke které armádě příslušíte.
 • Pokud netušíte jak vytvořit kostým odpovídající popsaným stranám, držte se základních barevných schémat u stran uvedených.
 • Váš úbor je vybavením bojovníka (vojáka). Dámy nechají doma dlouhé sukně, korzety a krásné šaty a obléknou se jako muži. Stejně tak pro do půl těla svlečené bojovníky a dámy v sukýnkách a podprsenkách není v bitvě místo. Plášť je dobrý na sednutí či přikrytí věcí, nikoliv do bitvy.

by