Herní mechanismy

1. vojenské oddíly:

Velitel:

Každá strana má svého velitele. Tito velitelé mají absolutní moc nad danou stranou, vědí co máte dělat a jak nejlépe využít schopnosti svých vojáků k vítězství. Pokud je neposlechnete, pravděpodobně vám to budou mít za zlé a můžete počítat s náležitým trestem či pokáráním. Svými životy a schopnostmi se nijak neliší od běžných vojáků.

Kapitáni:

Každý národ má svého kapitána, ti se vyznačují tím, že realizují velitelovy rozkazy a pravděpodobně to budou oni, kdo vám sdělí kde přesně máte stát a kam a kdy se máte přesunout. Pokud se na Vás budou množit stížnosti ohledně neférového boje – jako je kydlení či neuznávání zásahů – budou to opět tito kapitání, patřící k vaší vlastní straně, kteří vás důrazně napomenou abyste se trochu zamysleli nad tím proč jste na bitvu přijeli. Pak máte nejvyšší čas vzít si jejich slova k srdci, protože v dalším kole tyto stížnosti budou řešit organizátoři…

Felčaři/trpasličí kněžka/nekromant:

Felčar může být zabit jako každý voják, avšak může užívat jenom jednoruční zbraň (jestli nějakou chce).
Doplňování životů: Obnoví všechny životy hráče a to obvázáním obvazu kolem ruky. Obvaz musí být obvázan plně, poté vyčkat 20 vteřin a obvaz sundat. Hráč, kterému je doplňován život nesmí bojovat a nesmí stát v bojové řadě. Ideálně aby byl felčar a všechny jeho úkony prováděny 3 m od bojové linie.

 

2. Cpčka:

Na bitvě se bude vyskytovat několik dalších postav, které nepatří do žádného z oddílů, hrají, mají své vlastní cíle a úkoly. Budou lehce rozlišitelná od vojáků obou oddílů., jak, to zjistíte až je uvidíte. Mají stejná pravidla jako ostatní hráči. Můžete s nimi volně bojovat, mluvit, hrát kostky….. podle toho pak můžete očekávat adekvátní reakci, třeba to, že se vás pokusí zabít.

 

3. Organizátoři a další nehrající :

Pobíhají po bojišti se svými rozličnými cíli a úkoly, většinou se budou snažit neplést se vám do cesty. Budou se po bojišti vyskytovat v nerušivých cca lesních kostýmech a výrazně označeni nějakou šerpou nebo čelenkou, zatím se neví jaké barvy. Tuto informaci vám sdělíme při úvodním povídání před bitvou. Po takto označených osobách nevyžadujte žádné herní informace, nezkoušejte s nimi hrát či na ně útočit, tvařte se že tam nejsou.

Do této kategorie řadíme i fotografy a případné přihlížející. Fotografa poznáte nejjednodušeji podle kostýmu (pokud v nějakém přijel), který většinou  nezapadá až tak přesně do settingu akce a samozřejmě podle fotoaparátu kterými vyhledává ty nejsenzačnější a nejúžasnější záběry z celé akce (a občas je i zveřejní). Rovněž na ně se neútočí, jsou schopni takové jednání oplatit způsobem nejhorším, a to tím že vás vyfotí v nějakém opravdu krásném momentu.

Případní přihlížející jsou také osoby na které se neútočí, většinou stačí je slušně požádat aby se kousek stáhli stranou, že potřebujete bojovat.

 

 

 

Herní předměty:

Herní předměty které můžete (ale také nemusíte) na herní ploše nalézt, jsou dvojího druhu. Atrefakty a suroviny.

Artefakty

Jsou to předměty, které představují to, co reálně jsou. Takže pokud naleznete uprostřed vykotlané vrby mithrilový meč, tak jste nejspíš nalezli mithrilový meč a můžete jej použít v boji. Pokud uprostřed vypálené vesnice objevíte něco co vypadá jako woodoo figurka tak stačí zjistit komu patřila a jestli funguje když do ní zapíchnete špendlík…..

Suroviny

Představují je barevné papírky s názvem suroviny.

Tyto herní předměty mají smysl v konkrétním questu, kdy vám o nich váš velitel řekne že je máte hledat a přinést či udělat něco jiného. Mimo tyto questy nemá smysl se o ně zajímat.


by