Pro rodiče

Pokud Vás Váš potomek přesvědčil, že sobotu 20.6.2015 stráví na Bitvě o Zakhadul, nemusíte o něj mít strach. Bitvu připravují lidé, kteří mají s podobnými akcemi bohaté zkušenosti, akce je konaná pod záštitou občanského sdružení Moravian LARP o.s.

Na bezpečnost vybavení i samotného boje bude kladen velký důraz jak při registraci a schvalování kostýmů a zbraní, tak v průběhu bitvy samotné. V boji se používají nekovové  – většinou dřevené- repliky středověkých zbraní – mečů, seker –  s měkčeným povrchem (nejčastěji molitan nebo karimatka),  a až na drobné oděrky a modřiny nemíváme z podobných akcí vážnější úrazy.

Pro všechny případy je na místě po celou dobu přítomen kvalifikovaný zdravotník  s potřebnou výbavou na poskytnutí okamžitého ošetření.

Od Vás, rodičů a zákonných zástupců, budeme vyžadovat aby Bojovníci byli vybaveni:

  • Vámi podepsaným souhlasem s účastí na bitvě
    Přihláška pro účastníky do 18 let – PDF
  • kartičkou pojišťovny (pro všechny případy),
  • na bojišti bude zajištěna pitná voda a drobné občerstvení,
  • svačinou na doplnění energie,
  • pokud se Váš potomek neobejde bez potřebných léků – typické příklady jsou pomůcky pro astmatiky či léky na alergie – přesvědčte se, že je se sebou opravdu má a případně toto na místě nahlašte zdravotníkovi.

V případě že máte v plánu svého potomka doprovázet

U účastníků mladších 15-ti let je účast zákonného zástupce povinná

Můžete bez obav sledovat jeho snažení v bitvě, samozřejmě z rozumného povzdálí, aby si vás některý hrdinný válečník nespletl s protivníkem. Pokud budete oblečeni v přírodních nerušivých barvách, či nějakém náznaku kostýmu – stačí jednoduchá tunika či plášť (konzultujte se svým potomkem, jistě vám poradí) – pomůžete nám eliminovat nežádoucí prvky 21. století, které narušují atmosféru a prostředí „středověké“ bitvy.


 Bitva se koná za každého počasí, raní zatažená obloha není důvod proč nepřijet.

V případě jakýchkoli dotazů se obracejte na e-mailovou adresu:  mealtiner@moravianlarp.cz


by